Pedicure kosmetyczny czy podologiczny?

Stawiamy ludzi na zdrowe nogi! Co wybrać pedicure kosmetyczny czy podologiczny?

 

Ostatnie promienie słoneczne ogrzewają nasze ciała i pomału za oknami pojawia się piękna złota jesień. Chyba każdą z nas czeka mała rewolucja ubraniowa w naszych garderobach. Letnie przewiewne sukienki muszą ustąpić miejsca już trochę cieplejszym płaszczom i kurtkom. Niestety i nasze stopy czekają zmiany, żegnajcie sandały a witajcie już pełne buty! Nasze stópki już nie będą eksponowane i „wystawiane na widok publiczny”. Niestety co za tym idzie spada od razu nasze zainteresowanie ich pielęgnacją. Czy słusznie? Oczywiście, że nie!

To w zimowe i jesienne wieczory nasze stopy potrzebują wyjątkowej uwagi i troski. Są przecież narażone na częste zmiany temperatur, mroźne wiatry i przebywanie w mało komfortowych warunkach ciepłych butów i skarpetek. A o pielęgnacji przypominamy sobie znowu na wiosnę , kiedy to nasze stópki wyrywają się na wolność. No ale wtedy o zgrozo, a to kurzajka, a to odcisk, a to popękane stopy czy wrośnięte paznokcie! Bo o nasze nóżki to trzeba dbać i to cały rok, w każdym wieku, bez wyjątków.

podologia

Panie, które już zaprzyjaźniły się z naszą Perełką i powierzyły w nasze dłonie pielęgnacje swoich stópek, mogą o ich stan być spokojne. Pierwszą pytaniem jakie na początku od nich słyszałam po wręczeniu mojej wizytówki to: „A kto to jest specjalista podolog?”. Tak podolog, nie proktolog, pydolog a już na pewno nie (jak ostatnio usłyszałam) patolog! Usłyszałam już chyba wszelkie wariacje i definicje mojej specjalizacji, więc może poniżej krótki i zwięźle dołożę prawidłową (rozległy artykuł dotyczący podologii już w opracowaniu więc spodziewajdzie się go neidług).

„Podologia to dziedzina medycznej pielęgnacji stóp zdrowych, chorych oraz zagrożonych chorobami”

Nie dajcie sobie wmówić, że pedicure to banalny zabieg, który można przeprowadzić w każdych warunkach. Często wydaje się nam, że do doświadczonego podologa to warto udać się tylko już z dużymi problemami naszych stópek. Mam jednak małą radę: najważniejsza jest profilaktyka. Przecież lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Specjalista podolog ma nie tylko odpowiednią wiedzę, ale również specjalistyczny sprzęt i sterylny gabinet. A chyba w dzisiejszych czasach już nikogo nie muszę przekonywać jak ważne jest przestrzeganie procedur sanitarnych i ich wpływ na nasze zdrowie. Systematycznie prawidłowo wykonany pedicure kosmetyczny jest nie tylko, że przyjemny i relaksujący to jeszcze może zapobiec wielu dolegliwością. W jego trakcie zajmiemy się opracowaniem paznokci, oczyszczeniem wałów paznokciowych, skórek, zaopiekujemy się piętami czy podeszwami stóp. Pedicure możemy rozszerzyć o masaż, peeling, zabieg parafinowy czy malowanie paznokci. Jedno jest pewne nawet w brzydką pogodę po takim zabiegu nasze stópki poczują się jak nowe!

Pedicure kosmetyczny

Pedicure podologiczny jest to już zabieg specjalistyczny przeznaczony dla osób z dolegliwościami stóp. Każda wizyta poprzedzona jest założeniem karty pacjenta oraz wywiadem oraz diagnozą. Ustalimy razem cały proces leczenia i wytłumaczę w jakiś sposób będzie przeprowadzona terapia. Ostatnim etapem jest dopiero przeprowadzenie zabiegu oraz co bardzo ważne dobranie odpowiednich preparatów do pielęgnacji domowej. Pamiętaj więc jeżeli dokuczają Ci modzele, odciski , wrastające paznokcie lub zauważyłeś inne niepokojące cię objawy na twoich stopach nie zwlekaj. Przyjedź do naszego gabinetu podologicznego, gdzie gwarantuje postawimy cię znów na zdrowe stopy. Czy warto cierpieć jeżeli ulga jest tuż za rogiem na Naftowej 14 w naszej Perełce.

Bony podarunkowe

Dobranie udanego prezentu jest nie lada wyzwaniem

Sprzedaż detaliczna

Prowadzimy sprzedaż kosmetyków profesjonalnych firm

Polityka cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.

Dodatkowe informacje